Kako nastaju propusna crijeva
Ovo je čest problem, koji se rijetko kad prepozna, kod kojeg sluzokoža crijeva postane previše propusna. Stvaraju se veliki prostori između stanica crijevnog zida, te se tuda propuštaju bakterije, toksini i hrana.
Toksični materijal (uključujući bakterije, gljivice, parazite i masti) ulazi u krvotok i tjera jetru da se napreže i čisti krv. Može doći do mnogobrojnih oboljenja gastrointestinalnog trakta, poput Chronove bolesti, colitisa, migrene, ekcema i problema sa imunološkim sustavom.
Crijevo je ujedno i najveći imunološki organ u kojem je smješteno više od 60 posto stanica imunološkog sustava. Stoga funkciji crijevne barijere treba dati dužnu pažnju jer izvjesno je da crijevo igra vrlo važnu ulogu u obrani od poremećaja i bolesti.
SIMPTOMI – Stalna bol u crijevnom traktu, koja dovodi do brojnih komplikacija.
Uzroci su: loša ishrana, antibiotici, alkohol, kofein, NSAIDS (nesteroidni lijekovi protiv upala), kemikalije, plijesan, gljivice (iz žitarica i voća), parazitska infekcija, umor, blaga groznica, česte prehlade, gripe, infekcije, nepodnošenje određene hrane i kožni osipi.
Uzročne bolesti su: sida, oboljenje jetre, cistična fibroza, astma, reumatoidni artritis, celijakija, lupus, sindrom kroničnog zamora, fibromijalgija.
Prirodno liječenje propusnih crijeva
Prirodni lijek za obnavljanje i jačanje sluznice crijeva, slijedeće kombinacije za sok od povrća otklonit će ovaj sindrom: mrkva, peršin i kupus; mrkva, celer i endivija; đumbir, peršin, bijeli luk, mrkva i celer. Postite sa ovim sokovima 2-3 dana tjedno. Očistite svoja crijeva biljnim pripravcima Crijeva 1, Crijeva 2. Nakon čiščenja crijeva obnovite sluznicu, regulirajte crijevnu floru, nadoknadite vitamine i minerale, smanjite upalu i alkalizirajte svoja crijeva kombinacijom Acidophilus + Liquid Chlorophyll + New Life + Curcuma Pro.
Kuhajte žitarice u termo loncu, jer takvo sporo kuhanje pomaže ozdravljenju probavnog trakta. Žitarice su bogate vitaminima, mineralima i proteinima. Pijte što više tekućine: čistu vodu, voćne sokove i bademovo mlijeko (potopite badem uvečer u vodu, a ujutro ga izmiksajte u blenderu sa malo vode i par datulja). Za doručak se mogu jesti heljda i proso. Oni su hranljivi i lako se probave. Jedite sirovo i pareno povrće, kao i voće. Jedite žitarice u cijelom zrnu, orašaste plodove i mahunarke. Uzimajte ulje od lanenog sjemena i ulje od pšeničnih klica.
U korisno ljekovito bilje spadaju: aloja, ekstrakt sjemena grožđa, tahebo, sladić, brijest, gavez i ljutić.
Za detaljnije informacije obratite se liječnici prirodne medicine u Lifestyle centar RIA.
Autor:
Anita Došljak je osnivač i direktor Lifestyle centra RIA koji se od 2018. god. bavi promocijom zdravog načina života i prirodnog liječenja.
Mob: 098 9019 824
e-mail: lifestyle.ria@outlook.com